Psathopyrgos czyli drinki z palemką i basen z gorącą wodą.

Podczas naszego intensywnego zwiedzania wszystkich tych niesamowitych miejsc, udało się także wyrwać kilka dni odpoczynku. Zasłużyliśmy na to po tym nieustannym bieganiu w niesamowitym upale. Odpoczynek to złe słowo: słodkie lenistwo przerywane tylko kąpielami w morzu Egejskim oraz basenie, posiłkami i  wszelkimi atrakcjami greckiej kuchni, popijanymi wspaniałym greckim winem i czasem (ale tylko czasem) czymś mocniejszym. Po prostu sielanka. Co prawda nie lubimy takiej formy marnowania czasu ale biorąc pod uwagę panujące temperatury, po krótkiej  i mało dynamicznej walce poddaliśmy się i pozwoliliśmy sobie na słodkie nieróbstwo. Nie powiem, było miło.

Na początek coś z innej beczki. Muzyczka do oglądania galerii.  Podczas naszej podróży oprócz oczu syciliśmy także uszy. Takim małym odkryciem była kapelka Pix Lax, którą męczył nas nasz pilot. Tak nas męczył, że w końcu zamęczył i zaczęło nam się podobać. Takie tam rockowo-folkowo-popowe plumkanie ale na niezłym poziomie.

http://www.youtube.com/watch?v=LuOJW72sf68&list=RD02B0g_aN1I6yM

Zaś sama miejscowość leży nad zatoką Koryncką,w odległości ok. 20 km. od Patry. Spokojne  miejsce, kilka hoteli, tawern, 2 sklepy i niewielka ilość turystów. Typowy grecki obrazek: góry, morze a co także ważne nie jest to kurort turystyczny i choć turyści są zauważalni to ich ilość jest zdecydowanie akceptowalna. Sporo popływaliśmy i choć morska fauna i flora nie są tu tej klasy co w chociażby w Egipcie to fajnie pływało się w masce z rurką a ostatniego dnia dane mi było nawet zobaczyć ośmiornicę, trzeba było tylko uważać na sporą ilość jeżowców.

W galerii kilka słodkich, kiczowatych obrazków z tego miejsca.

)

Reklamy

1 komentarz

Filed under Uncategorized

One response to “Psathopyrgos czyli drinki z palemką i basen z gorącą wodą.

  1. Jadwinia

    Dopełnieniem dnia były romantyczne wieczory z zachodem słońca i szumem morza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s